Vytlačiť

Skalka Ferraty

V dňoch 28. - 30. 8. 2020 členovia RESCUE Považie si povedali a vybrali sa na Skalku, vyskúšať si vyšší level turistiky pomocou istenia karabín upevnených na lezeckej sedačke cez feratove chodníky, kde sa môžete pohybovať len takto výstrojený na takýto typ terénu.

RP ferrata skalka 28 30 8 2020 002

Prišli si na svoje nie len tí čo už majú aj lezecké cesty za sebou ale aj tí čo boli prvýkrát v lezeckej sedačke. Večer po príchode neostalo len pri dobrej večeri, ale aj príprave na rannú turistiku. Po rozdelení potrebných feratových setoch a po nastaveni si na mieru pre každého prišlo miniškolenie, ktoré spravil predseda RESCUE Považie Slavomír Turčáni. Každý si nastavil svoju sedačku na mieru, kde pomohli aj tí skúsenejší.

RP ferrata skalka 28 30 8 2020 032

RP ferrata skalka 28 30 8 2020 036

Po prejdení vybraných trás sme sa vrátili na ubytovanie a pri dobrej grilovačke sme zhodnotili svoje dojmy a zážitky. Vďaka dobrej príprave nás nič neprekvapilo a mohli sme si to poriadne vychutnať. Čo nás zaskočilo bolo to, že ľudia nevybavený na takýto typ terénu sa púšťali do najťažších ciest, kde sme museli upozorňovať, že nesmú bez potrebného vybavenia na tieto cesty. Na druhý deň sme sa po ceste zastavili na kúpalisku, kde sme sa dosítosti vybláznili a zrehabilitovali vo vode a vodných atrakciách.

RP ferrata skalka 28 30 8 2020 060

Viac fotiek nájdete v galérii alebo na facebookovej stránke Rescue Považie