Vytlačiť

Školenie - orientácia v teréne, skúšobný poriadok

RESCUE Považie záchranný systém organizovalo v dňoch 18. - 20. 9. 2020 školenie zamerané na orientáciu v teréne, skúšobný poriadok pre záchranárskych psov zameraných na les ,ruinu a stopu.

  2020 9 18 20 RP skolenie ovt sp 003   2020 9 18 20 RP skolenie ovt sp 009

 

V piatok sme začali v podvečerných hodinách s prednáškou o orientácii v teréne. Predseda Slavomír Turčáni oboznámil účastníkov o možnostiach ako si pomôcť pri určovaní miesta, kde sa nachádzam, kde chcem ísť, a čo nám pri určovaní pomôže. Pretože ako zdôraznil, aj zo záchrancu sa môže stať zachraňovaní. A že takáto znalosť v teréne pomôže každému aj pri rodinnej vychádzke. Výcvikárka kynológie Martina Jurisová nadviazala na tému, a účastníkom ukázala možnosti pri správnych aplikáciách v telefóne, ktoré sú zadarmo a vyvedú nás z lesa a privedú priamo až domov, alebo k najbližšej stanici. Kynológom pomôžu tieto aplikácie pri presnom stopovaní, aby každá stopa končila pozitívne pre psa aj psovoda.

2020 9 18 20 RP skolenie ovt sp 015

V sobotu sme mali naplánované tzv. plochy, les. V skorých ranných hodinách sme začali stopami, prednáškou nového skúšobného poriadku a prekážkami, ktoré sa robia pri plochách.

Na nedeľu sme si nechali ruiny. Tu sme si taktiež vysvetlili ako sa postupuje pri vyhľadávaní v ruinách, a čo je v skúšobnom poriadku. Verím, že všetkým účastníkom naše snaženie v niečom pomohlo, a vo svojich kluboch budú prezentovať poslanie záchranára.

2020 9 18 20 RP skolenie ovt sp 012

Viac fotiek nájdete v galérii alebo na facebookovej stránke Rescue Považie