Kurz prvej pomoci 08. - 10. 04. 2022

Slovensky cerveny kriz logo

     Po uvoľnení opatrení ohľadom COVID-19 sa naši členovia RESCUE Považie po ročnej pauze zúčastnili kurzu prvej pomoci. Niektorí členovia absolvovali preškolenie, pretože už kurz v rozsahu 33 hodín absolvovali, iní boli na takomto kurze prvý krát. Kurz sa konal v horskom prostredí na Makove v oblasti Kasárne Javorníky, v priestoroch penziónu Villa Brest.

Garantmi kurzu prvej pomoci v rozsahu 33 hodín boli členovia Slovenského Červeného Kríža - lekári, záchranári a zdravotné sestry z praxe.

Výučba prvej pomoci v kurzoch SČK je v súlade s európskymi odporúčaniami Červeného kríža / Červeného polmesiaca. Táto akreditácia zaručuje vydávaným certifikátom SČK celoeurópsku platnosť.

     Počas kurzu prvej pomoci nás naučili ošetriť drobné aj závažnejšie úrazy či popáleniny, resuscitovať dospelého človeka a dieťa, čo je AED a ako ho používať, ako postupovať pri dopravnej nehode aj správne telefonovať na tiesňovú linku a mnoho ďalšieho. Takéto akreditované kurzy prvej pomoci sú pre tých, ktorí chcú vedieť viac - verejnosť, organizácie, dobrovoľných hasičov, pracovníkov BOZP, opatrovateľov atď.

    Benefitom pre absolventov je možnosť získať Európsky certifikát, ktorý platí počas obdobia 3 rokov a je dokladom o absolvovaní kurzu prvej pomoci aj v zahraničí. 

Toto sa našim členom RESCUE Považie podarilo, po obnovení a získaní vedomostí úspešne ukončili kurz čím získali dôležitý certifikát.