Logo Rescue Povazie

0951 112 112

Partneri

TSK logo text pod velke

Členské  Logo RP 200px

Pre rok 2024 bol schválený členský príspevok vo výške:

10 €

Text pre príjemcu: Clenske 2024 - Priezvisko Meno

IBAN: SK47 7500 0000 0040 2806 3589

 

Horolezci

Horolezci

    

Naši členovia sa venujú aj športovému lezeniu a výškovým prácam. Tréningy na lezeckých stenách v hale, zlaňovania v prírode, prípadne zlaňovanie aj so štvornohými priateľmi nás pripravuje na možné sťažené podmienky pri pátracích akciách. Priatelia z horolezeckého klubu Manín veľmi radi pomáhajú pri akciách ktoré sú zamerané na pohyb vo výškach. Ľahšie je naučiť sa ako sa správe hýbať v postroji na stene v prostredí na to vytvorenom ako v reálnej situácií. Tak isto je dobré vystaviť psy podmienkam do ktorých sa môžu dostať a byť pri nich naplno sa venovať iba im, aby si na danú situáciu zvykli. Tak isto psovod si je istejší, keď vidí čo pes v postroji robí ako sa správa. Je dobré si pravidelne obnovovať skúsenosti a vedomosti. 

Lezecká stena Manín je určená pre verejnosť a deti. Nachádza sa priamo v centre mesta Považská Bystrica, v budove Kauflandu. Otvoril ju Miestny horolezecký klub Manín 6. septembra 2019. Postavené boli ľahšie profily pre bežných ľudí a deti a zrekonštruovaná bola existujúca lezecká stena pre výkonnostných lezcov. Výška steny je 12 m, je tu vyše sto ciest, na každú vychádza 30 až 40 chytov, čiže odhadom až 3 500 chytov. Každá cesta má nejakú farbu s informačnou tabuľou, na ktorej je uvedené, ktorá farba má akú obtiažnosť. Každý si tak nájde takú cestu, na akú má výkonnosť.

Pre záujemcov je k dispozícii aj Kurz lezenia určený pre ľudí, ktorí nemajú s lezením žiadne skúsenosti a chceli by si lezenie vyskúšať pod dozorom skúseného inštruktora. Profilmi a charakterom je to jedna z najlepších slovenských stien, aj keď rozsahovo síce veľká nie je, ale je kvalitná. 

WEB: https://hkmanin.sk/wp/