ZZS Country Cross Domaniža 06. - 07. 08. 2022


2022 08 06 07 ZZS Country Cross Domaniza 010

     Aj tento rok členovia Rescue Považie zabezpečovali zdravotný dozor na 7. ročníku Countrycrossu v Domaniži o pohár starostu obce. Ale bohužiaľ nemôžeme povedať že to bolo len s odreninami.
V sobotu to ešte ako tak bolo s malými úrazmi ale zato v nedeľu sa roztrhlo vrece s úrazmi až takými, že sa musel volať vrtuľník.

2022 08 06 07 ZZS Country Cross Domaniza 030

"Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že vodič motorky jazdil po trati v Domaniži, kde prvú priekopu prekonal skokom cez kovový mostík v pravej časti trate. Po dopade na zem sa jeho motorka preklopila na bok a šúchala po zemi doprava smerom k divákom stojacim za páskou ohraničujúcu trať, kde nárazom zranil dve mladistvé osoby. Obom osobám boli spôsobené zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie v nemocnici, pričom jedna osoba bola na ošetrenie transportovaná letecky. Okolnosti a príčiny tejto udalosti budú predmetom vyšetrovania začatého políciou vo veci prečinu Ublíženie na zdraví."

     Často krát sa stretávame s nedisciplinovanými divákmi, ktorí chcú byť čoraz bližšie a bližšie k trati a nerešpektujú ani ochranné pásky ktoré tam organizátori vytýčil. Tak isto si ľudia neuvedomujú možné riziká a nechávajú voľne pohybovať svoje deti či na podobné podujatia chodia matky s kojencami a pohybujú sa v tesnej blízkosti trate, prípadne stojja hneď za páskou.

2022 08 06 07 ZZS Country Cross Domaniza 005

Viac fotiek nájdete v galérii.